۱۳۹۰ شهریور ۱۸, جمعه

هفت نکته ای که باید برای بازیابی اکانت از دست رفته جی میل بدانید؟


 
http://newfun.ir/wp-content/uploads/2011/07/gmail_newfun.ir1_.jpg
 
 
 
 
قبلا در نوشته ای با عنوان تهیه نسخه پشتیبان از جی میل به این نکته اشاره کردم که ممکن است به هر دلیلی دسترسی شما به ایمیلتان از طرف گوگل مسدود شود و نیاز به تایید هویت پیدا کنید. بجز این مشکل ممکن است اکانت شما هک شود. در هر دو وضعیت شما از دست یافتن به اکانت خود محروم خواهید شد و این یعنی از دست دادن بخش عظیمی از اطلاعات بسیار مهم زندگیتان.
برای باز پس گیری اکانت جی میل نیاز به اطلاعاتی دارید که قبلا در اکانت خود وارد کرده اید،در این نوشته قصد دارم شما را با این اطلاعات آشنا کنم تا اگر مشکلی برای اکانتتان پیش آمد به راحتی آن را بازیابی کنید.
1. وارد اکانت ایمیل خود شده و یک شماره موبایل وارد کنید. البته این سرویس برای شماره های ایران ارائه نمی شود اما اگر به هر شکلی این امکان برای شما وجود دارد بهتر است از آن استفاده کنید. هر بار که فردی سعی کند کلمه عبور شما را بازیابی (Password Recovery) کند یک پیامک از طرف گوگل برای شماره داده شده ارسال خواهد شد.
2. یک آدرس ایمیل دیگر در (جی میل، یاهو، هات میل یا هر سرویس دیگری) ساخته و آنرا به عنوان آدرس ایمیل بازیابی (Recovery Email Address) در جی میل تعریف کنید. دقت کنید که نباید امکان فوروارد اتوماتیک را برای این اکانت فعال کنید. اگر اشکالی برای آدرس شما پیش امد با استفاده از امکان Recovery کلمه عبور جدید برای این آدرس ایمیل ارسال خواهد شد و اگر امکان فوروارد اتوماتیک را فعال کرده باشید ایمیل حاوی کلمه عبور جدید برای اکانت مشکل دار هم فرستاده می شود.
3. اطلاعات زیر را یادداشت کنید. هنگام بازیابی آدرس ایملتان به آنها نیاز خواهید داشت.
  • سال و ماهی که این اکانت خود را ساخته اید. می توانید به اولین صفحه جی میل یا بخش sent items رفته و زمان تقریبی ساخت اکانت را پیدا کنید.
  • اگر اکانت جی میل خود را با استفاده از دعوتنامه ساخته اید، آدرس کسی را که دعوتنامه را برای شما فرستاده یادداشت کنید. برای یافتن آدرس دعوت کننده می توانید از امکان جستجو در جی میل استفاده کنید. مثلا این عبارت را جستجو کنید:

    "in:all has invited you to open a free Gmail account"
  • آدرس ایمیل افرادی را که بیشتر با آنها از طریق ایمیل در ارتباط بوده اید.
  • نام برچسب هایی را که برای خودتان ساخته اید.
  • تاریخ زمانی که شروع به استفاده از هر یک از سرویس های گوگل که متصل به این اکانت بوده اند مانند AdSense، Blogger و ... .
4. از کلمه عبور یکسان برای اکانت اصلی و اکانتی که برای بازیابی داده اید استفاده نکنید.
5. اگر با استفاده از اینترنت بی سیم (WiFi) از ایمیلتان استفاده می کنید، دقت کنید تا همیشه از آدرسهای امن جی میل که با عبارت https آغاز می شوند استفاده کنید.
6. هر از گاهی با استفاده از این امکان جی میل دسترسی به آدرس جی میل را چک کنید. اگر هم در لیست ارائه شده آدرسی را دیدید که متعلق به شما نیست، سریعا کلمه عبور خود را تغییر دهید.
7. از اکانت جی میل خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا دست کم در زمانی که برای بازیابی تلاش می کنید، به آرشیو ایمیل های خود دسترسی داشته باشید. برای تهیه پشتیبان از جیمیل این نوشته را بخوانید.

http://www.patogh90.com/wp-content/uploads/2011/07/gmail.png