۱۳۹۰ شهریور ۳۱, پنجشنبه

چگونه Ticker فیسبوک را غیرفعال کنیم

اگه امروز وارد فیسبوکتان شده باشید شاهد تحولات جدید اون بودید، این‌ بار قسمت News Feed دستخوش تغییرات شده و یه ویژگی جدید که Ticker (تلگراف؟) نام داره ایجاد شده که فعالیت دوستان رو بصورت زنده و Real Time نشون میده. شما می‌تونید با دیدن کامنت‌ها و لایک‌ها و بحث‌هایی که راه افتاده به موقع در صحنه حاضر باشید و وارد گفتگو شوید و فعالیت دیگران رو زیر نظر داشته باشید!
مسلماً یه عده از Ticker استقبال خواهند کرد و عده‌ای دیگه مثل من از اون خوششون نیاد و تحمل دیدن اون کادر رو نداشته باشند. طبق معمول انتخابی برای غیرفعال کردن Ticker موجود نیست ولی خوشبختانه افزونه Adblock Plus فایرفاکس قراره ناجی ما باشه تا با کمکش بتونیم از شر Ticker خلاص بشیم. علاوه بر ABP به یک افزونه تکمیلی به اسم Element Hiding Helper for Adblock Plus نیازه که کار رو راحت‌تر میکنه.
بعد از نصب این دو افزونه به صفحه فیسبوکتون برید، روی آیکون Adblock Plus کلیک کرده و گزینه Select an element to hide رو انتخاب کنید. حالا با موس روی کادر Ticker برید تا دور اون با خط قرمز مشخص بشه و کلیک کنید. در پنجره باز شده دکمه Add element hiding rule رو بزنید. با این کار قسمت Ticker به لیست ABP اضافه میشه و از این بعد در مرورگر شما نشون داده نخواهد شد.
اگه بعداً دوست داشتید تا دوباره Ticker رو برگردونید کافی به بخش Perferences افزونه Adblock Plus برید و آیتم های مربوطه رو در My element hiding rules پاک کنید.

توجه داشته باشید که:آیکن Adblock plus روی مرورگر فایرفاکس شما نصب هست توی فیسبوک قرار نداره.
پ.ن: با استفاده از این اسکریپت گریس‌مانکی هم می‌تونید بخش News Ticker فیسبوک رو پنهان کنید.