۱۳۹۰ مهر ۱۹, سه‌شنبه

راههای عبور از فیلتر

http://2.bp.blogspot.com/_1ukV2eDDKcM/TMtLQluWWMI/AAAAAAAACvE/ZkNcBkH72yM/s400/filtershekan.png 
سايتهاي فيلترشکن:کار سايتهاي فيلترشکن به اين ترتيب است که آدرس سايت مورد نظر را که به آنها مي دهيم،بصورت يک کد تبديل مي کند و آدرس اصلي و آي پي آنرا مخفي مي کند.اين روش بطور کلي روش بدي نيست اما ضعفهايي دارد.از جمله اينکه سايتهاي فيلترشکن خيلي سريع توسط سرويس دهندگان اينترنت فيلتر مي شوند و يا خود به خود از کار مي افتند.دليل اينکه از کار مي افتند اين است که فيلترشکن ها به پهناي باند بسيار زيادي نياز دارند و با بالا رفتن حجم ترافيک ، با مشکل کمبود پهناي باند مواجه مي شوند.اما فيلترشکنهايي وجود دارند که از پروتکل SSL استفاده مي کنند و تا زماني که پهناي باند کافي داشته باشند،کار مي کنند.زيرا قابل فيلتر شد نيستند.
از ديگر معايب سايتهاي فيلترشکن اين است که براي باز کردن بعضي سايتها مشکل دارند و بطور کلي نمي توان از آنها براي عبور از فيلتر سايتهايي که بايد يوسر(نام کاربري) و پسورد(رمز عبور) بدهيم تا وارد اکانت يا همان شناسه ي کاربري خود شويم،مشکل دارد.از فيلتر آن سايت عبور مي کند ولي براي ورود به قسمت مديريت اکانت مشکل دارد.دليل اينکه خيليها براي عبور از فيلتر سايتي مانند اورکات مشکل دارند و نمي توانند وارد اکانت خود شوند،همين است.
پس نتيجه اي که مي توان در مورد سايتهاي فيلترشکن گرفت اين است که: استفاده از سايتهاي فيلترشکن براي عبور از فيلتر فقط در مواقعي مي تواند مناسب باشد که،سايت مورد نظر ما يک سايت خبري و يا عکس و در اين زمينه ها باشد . نه سايتي مثل اورکات که بايد يوسر و پسورد داد تا وارد قسمت مديريت آن شد.
سايتهاي فيلترشکن عموما از دو نوع معرف هستند: PHP و CGI . البته نمونه هايي ديگري همچون ASP و Prel هم وجود دارند که کارايي خوبي ندارند.در مورد انواع فيلترشکن و به خصوص Php و Cgi و نحوه ي عملکرد آنها،در آينده بيشتر صحبت خواهيم کرد.


سرورهاي پروکسي:
ميزباني مياني يا همان پروکسي سرورها از جمله مهمترين مباحث در مورد اينترنت و انتقال بسته هاي اطلاعاتي و البته فيلترينگ است.صحبت در مورد پروکسيها بسيار است و آنقدر اين مبحث مي تواند وسيع باشد که هر چه از آن بگويم،کافي نيست.
اما ما در اينجا به آن قسمتي که مربوط به فيلترينگ اينترنت است،مي پردازيم.
امکاني که پروکسيها براي ما ايجاد مي کنند و ما مي توانيم از آن براي عبور از فيلتر استفاده کنيم اين است که،ما را به يک سرور اينترنت در خارج از کشور که هستيم و در جايي که فيلتر وجود ندارد ، متصل مي کند.در واقع آي اس پي ها و سرويس دهنده گان اينترنت در ايران يا هر کجا که هستيم از دور خارج مي شوند و فقط نقش رابط اتصال به اينترنت را ايفا مي کنند در حاليکه اطلاعات را از يک سرور ديگر در کشور ديگري بدست مي آوريم و اين يعني اينترنت بدون فيلتر.
پروکسي از دو قسمت تشکيل شده است: Address ip و Port که معمولا با يک دو نقطه از هم جدا مي شوند.
مثلا: 58.239.191.152:50050
اين اعداد بالا را پروکسي مي گويند که همانطور که مي بيند دو قسمت آي پي آدرس و پورت با يک دو نقطه از هم جدا شده اند.
اعداد سمت چپ دونقطه يعني 58.239.191.152 آي پي آدرس و اعداد سمت راست دو نقطه يعني 50050 براي پورت هستند.
آي پي آدرسهاي هميشه عدد نيستند و گاهي اوقات ممکن است پروکسي هايي را بيابيد که آي پي آدرس آنها يک دامين يا آدرس اينترنتي باشد.اما پورتها هميشه عدد هستند.
پورت به معناي درگاه ورودي است و از طريق اين پورت به محدوده ي سرورهاي اينترنتي در يک منطقه متصل مي شويم و آي پي آدرس هم تعيين مي کند که به کدام پروکسي در آن منطقه متصل شويم.


نحوه ست کردن(استفاده از) پروکسي
تمامي مرورگرهاي اينترنت محلي مشخص براي تنظيمات پروکسي و وارد کردن آنرا دارند.در اينجا نحوه ي ست کردن پروکسي در مرورگر Internet Explorer را توضيح مي دهيم.
1-
در بالاي پنجره ي اينترنت اکسپلورر بر روي منوي Tools کليک کنيد
2-
در منويي که ظاهر مي شود ، گزنيه ي آخر يعني Internet Options را انتخاب کنيد
3-
در بالاي پنجره ي جديدي که ظاهر مي شود بر روي سربرگ Connections کليک کنيد
4-
در اين قسمت Connections روي دکمه ي Settings کليک کنيد
5-
در پنجره ي جديدي که ظاهر مي شود تيک گزينه ي Use a proxy server for this connection را بزنيد تا دو مستطيل پايين آن فعال شوند.
6-
آي پي آدرس پروکسي را در مستطيل بزرگتر يعني Address وارد کنيد
7-
پورت پروکسي را در مستطيل کوچکتر سمت راست يعني Port وارد کنيد
مثلا اگر پروکسي ما اين باشد 58.239.191.152:50050 به اين ترتيب عمل مي کنيم:چ
براي مستطيل مربوط به Address اين اعداد را وارد مي کنيم: 58.239.191.152 يعني سمت چپ دو نقطه
و براي مستطيل مربوط به Port اين اعداد را وارد مي کنيم: 50050 يعني اعداد سمت راست دو نقطه
8- OK
را بزنيد تا تنظيمات ذخيره شود

alt

نکات مهم:
1-
هنگام وارد کردن پروکسي نبايد قبل و بعد از آن فضاي خالي وجود داشته باشد
2-
هنگام وارد کردن آي پي آدرس و پورت در محلهاي مربوط به خود،نبايد دو نقطه را وارد کنيد.فقط اعداد سمت چپ و راست دو نقطه را وارد مي کنيم
3-
بهتر است براي وارد کردن پروکسي آن را از جايي که بدست آورديم(مثلا يک سايت) کپي (copy) کنيم و در محل مربوطه پيست (past) کنيم

براي بدست آوردن پروکسي بايد هميشه به چند منبع معتبر دسترسي داشته باشيد.مي توانيد از سايتهاي معروف اراده دهنده ي پروکسي استفاده کنيد و يا از چند وبلاگ و يا اينکه از نرم افزارهاي مخصوص يافتن پروکسي کمک بگيريد.
چند سايت معتبر ارائه دهنده ي پروکسي:
http://proxylists.net

http://www.samair.ru/proxy

http://www.publicproxyservers.com/page1.html

http://www.web.freerk.com/proxylist.htm

http://www.proxz.com

www.xroxy.com

http://www.stayinvisible.com/index.pl/proxy_list

http://www.proxy4free.com/page1.html

http://proxy.mazafaka.ru

http://www.digitalcybersoft.com/ProxyList

http://www.multiproxy.org/anon_proxy.htm


هر چه تعداد استفاده کنندگان از یک پروکسی بیشتر شود،سرعت آن کم می شود.پروکسی ها معمولا عمر کوتاهی دارند و خیلی زود یا به دلیل کمبود پهنای باند یا فیلترینگ و یا دلایل دیگر ، از کار می افتند.پروکسیها انواع مختلفی دارند و شما باید با مراجعه به سایتهای ارائه دهنده ی پروکسی ، با انواع پروکسی آشنایی پیدا کنید تا بتوانید با آن به خوبی کار کنید.

نرم افزارهای عبور از فیلترینگ اغلب از پروکسی استفاده می کنند.معروفترین نرم افزارها همچون: Webjet ، Jap ، CProxy و غیره ، با استفاده از پروکسی و انتقال به یک سرور ، ما را در عبور از فیلتر یاری می کنند.دلیل اینکه پس از مدتی این نرم افزارها از کار می افتند این است که پروکسی انتقال آنها را فیلتر می کنند و از کار می افتند.اما بهترین نرم افزار در این مورد نرم افزار CProxy است پروکسی انتقال خود را در طول روز تغییر می دهد.ولی باز هم با این وجود امکان مسدود شدن این نرم افزار وجود دارد.
CProxy
را از لینک زیر دانلود کنید:
http://www.cproxy.com/Download/cpsetup_cz.exe
لینک دانلود این نرم افزار به احتمال فروان در ایران فیلتر شده.برای دانلود آن باید از پروکسی استفاده کنید.

Special thanks to http://amoz2.co.sr


https://www.proxyweb.net/antilog.php?url

http://download.com.com/3001-2360-10189335.html

http://www.atomintersoft.com/products/alive-proxy/proxy-list