۱۳۹۰ بهمن ۲۳, یکشنبه

روش اتصال امن (Secure)به اینترنت در شرایط کنونی

همانطور که می دانید حکومت ایران دسترسی به صفحات امن(SSL) یا (Https) را غیر ممکن ساخته است. یعنی شما با آدرس آی پی ایران نمی توانید به صفحاتی مانند https://www.gmail.com یا https://www.live.com که صفحات امن ایمیل هستند دسترسی داشته باشید.اما همانطور که گفته شد دسترسی به این صفحات با آدرس آی پی ایران نا ممکن است، اما با تغییر آدرس می توان مانند گذشته به اینترنت دسترسی داشت ولی قطعا ارتباط شما کدگذاری شده نخواهد بود.بسیاری از نرم افزارها هستند که صرفا با تغییر نشانی آی پی دسترسی شما به اینترنت آزاد را فراهم می سازند، اما قادر به کدگذاری اطلاعات نیستند و از ISP گرفته تا مخابرات، همه می توانند اطلاعات شما را شنود کنند.
روش کار پیچیده نیست، شما تنها به دو نرم افزار Tor و Yourfreedom نیاز دارید. هردو از نرم افزارهای توانا و قدرتمند دسترسی به اینترنت آزاد با کدگذاری مطمئن هستند، اما نمی توان از اینها به تنهایی در این شرایط استفاده کرد و باید همزمان از هر دو بهره برد.

دریافت Your Freedom
اگر فیلتر شکنی دارید که می تواند با تغییر آی پی به اینترنت متصل شود، نخست به تارنمایhttp://www.your-freedom.net/index.php?id=downloads  سر بزنید. جدیدترین نسخه را دریافت کنید.(می توانید از این آدرس هم دریافت کنید:  ftp://ftp.your-freedom.net/pub/freedom-20120112-01.exe).
اگر باز هم نتوانستید این نرم افزار را دریافت کنید، یک ایمیل خالی به get@your-freedom.net بزنید که عنوان نامه متن زیر باشد:
Send file freedom-20120112-01.exe
(نکته: ابتدا آخرین نسخه جاوا اسکریپت باید روی رایانه شما نصب شده باشد).

دریافت Tor
به سایت https://www.torproject.org/download/download-easy.html.en سر بزنید و فایل https://www.torproject.org/dist/torbrowser/tor-browser-2.2.35-5_en-US.exe را دریافت کنید. اگر این راه شدنی نبود، مانند بالا، باید یک ایمیل خالی به gettor+fa@torproject.org بفرستید. حال یک ایمیل راهنما دریافت می کنید که برای کدام سیستم عامل به Tor نیاز دارید. اگر مثلا پاسخ شما Windows بود، باید یک ایمیل با عنوان خالی و متن Windows به آدرس بالا بفرستید. حال فایل فشرده Tor به علاوه نسخه همراه Firefox را در اختیار خواهید داشت. فایل فشرده با نرم افزار 7-zip باز می شود: http://www.7-zip.org/download.html

روش کار:
نرم افزار Your Freedom می تواند نقش تغییر آی پی و Tor نقش کدگذار را بازی کند. پس از اینکه هر دو نرم افزار را باز و نصب کردید، با Your Freedom به اینترنت متصل شوید، با این نکته که تمامی تنظیمات کد گذاری را بر دارید، مانند: Enable Encrypting یا Use Ture SSl یا Enable Re-Keying. حال Tor  را باز کنید و بر روی Setting  کلیک کنید. به سر برگ Network بروید و گزینه I Use a proxy to access to Internet را تیک بزنید.جلوی Address عدد 127.0.0.1  و جلوی Port عدد 8080 را وارد کنید. اینها مشخصات عددی Your Freedom است، در واقع Your Freedom پلی برای اتصال امن شما خواهد بود. پس از اینکه با موفقیت وصل شدید، نرم افزار پرتابل Aurora(Firefox) برای شما باز می شود و می توانید با خیال راحت به گشت و گذار بپردازید.