۱۳۹۱ بهمن ۱۴, شنبه

پسوردهای خود را فورا تغییر دهید،حمله هکرها به توییتر


گروهی از هکرها سرورهای توییتر را هدف حملات گسترده سایبری قرار دادند و گفته می‌شود ممکن است پسوردها و اطلاعات خصوصی اکانت‌های بیش از ۲۵۰ هزار کاربر را در اختیار گرفته باشند.
توییتر در ساعات پایانی روز جمعه، ۱۳ بهمن، با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود، از همه کاربرانش خواست که هرچه زودتر پسوردهای خود را تغییر دهند تا از خطرات احتمالی در امان باشند. اگر می‌خواهید پسورد توییتر خود را همین حالا تغییر دهید، می‌توانیداز اینجا وارد شوید.
توییتر دست به کار شده و پسورد برخی از کاربرانی که به نظر می‌رسید قربانی این حملات شده‌اند را ری‌ست کرده است. این کاربران با دریافت ایمیلی این امکان را می‌یابند که پسورد جدیدی برای خود ایجاد کنند.
توییتر در راهنمای خود برای کاربران تاکید کرده که باید از پسوردهای مستحکم و مطمئنی استفاده کنند. این پسوردها باید دست‌کم ۱۰ کاراکتر یا بیشتر باشند و از تلفیقی از حروف کوچک و بزرگ، اعداد و نشانه‌ها ساخته شوند.
بهتر است برای اکانت‌های گوناگون خود از پسوردهای مشابه استفاده نکنید، چون در این صورت احتمال این‌که با از دست دادن یک اکانت بقیه اکانت‌های خود را هم از دست بدهید به‌طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.  ابزاری نظیر 1password می‌تواند به شما در مدیریت پسوردهایتان کمک‌ کند.
کمپانی توییتر همچنین با اشاره به هشدارهای وزارت امنیتی داخلی آمریکا، از کاربران خواسته که با توجه به آسیب‌پذیری‌های موجود، هر چه زودتر جاوا را روی مرورگرهای خود غیرفعال کنند.
كمپانی توئیتر اعلام كرد كه این هفته مورد هدف حملات هكرها قرار گرفته است و ممكن است نام‌های كاربری و گذرواژه‌های كاربران به سرقت رفته باشد.

شركت توئیتر در روز جمعه خبر از نفوذ هكرهایی «بسیار خبره» به پایگاه‌های توئیتر داد كه ممكن است طی آن نام‌های كاربری و گذرواژه‌های ۲۵۰۰۰۰ كاربر به سرقت رفته باشد.

توئیتر اضافه كرد كه الگوهای عجیب دسترسی به حساب‌ها طی هفته‌ی اخیر منجر به تشخیص این حملات از جانب آن‌ها شده است.
باب لرد مدیر امنیت اطلاعات توئیتر در یك پست وبلاگی بیان كرد:«ما حمله‌ای را كشف كرده و توانستیم كه دقایقی بعد جلوی آن را بگیریم. هرچند تحقیقاتمان تاكنون نشان داده‌اند كه ممكن است حمله‌كنندگان  به بعضی اطلاعات محدود تقریبا ۲۵۰۰۰۰ كاربر –نام‌های كاربری، پست‌های الكترونیكی و گذرواژه‌های رمزگذاری شده – دسترسی پیدا كرده باشند.
توئیتر گذرواژه‌ها را عوض نمود و گفت كه در روز جمعه به كاربرانی كه مورد حمله  واقع شده‌اند با پست الكترونیكی‌ پیغام هشداری برای تغییر گذرواژه‌هایشان فرستاده است

این شركت در پست الكترونیكی‌اش گفته است كه:«این حمله به دست افراد غیرحرفه ای اتفاق نیفتاده است و باور نداریم كه یك حركت انفرادی بوده باشد
آنها خاطر نشان شدند كه نیویورك تایمز و وال‌استریت ژورنال نیز طی این هفته مورد حمله‌ی هكرها واقع شده‌اند. آن شركت‌ها گفته‌اند كه حملات از كشور چین نشات می‌گیرند، اما توئیتر اشاره‌ای به كشوری كه این عمل را انجام داده نكرده است. دامنه‌ این حملات به حدی بالا بوده است كه نیویورك تایمز به استهزا تیتر زد:«آیا سایتی هم هست كه هك نشده باشد.» بعد از خبر روز چهارشنبه‌ نیویورك‌تایمز مبنی بر نفوذ چینی‌ها به سایتشان، دومینوی سقوط پی‌در‌پی سایت‌های خبری ایالات متحده آغاز شد. بلومبرگ نیوز، وال‌استریت ژورنال و واشنگتن پست از دیگر سایت‌هایی هستند كه خبر از هك شدن سایت‌هایشان توسط یك گروه هكر چینی دادند.
توئیتر گفت فكر می‌كند كه شركت‌ها و سازمان‌های دیگر نیز اخیرا به همین روش مورد حمله قرار گرفته‌اند.
این شركت از تمام كاربرانش خواست كه در توئیتر و هركجای دیگر در اینترنت از گذرواژه‌های قدرتمند استفاده نماید. گذرواژه باید حداقل ۱۰ كاراكتر داشته باشد و متشكل از حروف كوچك و بزرگ، به همراه عدد و اشكال باشد.
توئیتر می‌گوید:«استفاده از گذرواژه‌های یكسان برای چندین حساب كاربری مختلف در اینترنت خطر لو رفتن آن را افزایش می‌دهد. اگر از روش‌های مناسب حفظ گذرواژه استفاده نكرده‌اید، هم‌اكنون كمی وقت بگذارید و گذرواژه‌ی توئیترتان را تعویض كنید
كمپانی خاطرنشان كرد كه همچنان درحال گردآوری اطلاعات درباره‌ی حمله‌كنندگان است و با كمك مامورین اجرایی دولت فدرال سعی در تعقیب قانونی حمله‌كنندگان دارد.