۱۳۹۳ فروردین ۹, شنبه

یوتیوب در ترکیه به دستور دولت اردوغان مسدود شدترکیه می توانست با همان کروات اسلامی ش نمونه خوبی برای یک کشور با فکرهای مختلف باشد 
اما انگار،هر آنکه برچسب اسلامیت بخورد بوی تعفنش داخل اقیانوس گلاب نیز عالم گیر خواهد شد،از روز (پنج‌شنبه ۲۷ مارس/ ۷ فروردین) سایت اینترنتی یوتیوب به دستور دولت رجب طیب اردوغان در ترکیه مسدود شد.

این در حالی است که همین روز گذشته دادگاهی در ترکیه حکم لغو فیلترینگ توییتر را داده است. یوتیوب نیز مانند توییتر از جمله شبکه‌هایی هستند که از آن‌ها برای افشاگری علیه دولت اردوغان استفاده می‌شود.

گفته شده که کمی پیش از مسدود شدن یوتیوب در ترکیه فایل‌های صوتی در آن منتشر شده که به ضرر مقام‌های بلندپایه این کشور تمام می‌شوند. ادعا شده که این فایل صوتی متعلق به گفتگوی تلفنی میان احمد داووداوغلو، وزیر خارجه، حاکان فیدان، رئیس سازمان امنیت و دو مقام بلندپایه دیگر ترکیه است. در بخشی از این فایل، صدایی که به حاکان فیدان نسبت داده شده از طرحی می‌گوید که با اجرای آن تحریکی نظامی از طرف سوریه علیه ترکیه صورت می‌گیرد و بدین ترتیب بهانه‌ای برای دخالت نظامی ترکیه در سوریه فراهم می‌شود. بر این اساس، مأموران امنیتی ترکیه از خاک سوریه «هشت موشک» به سوی ترکیه پرتاب می‌کنند. هنوز روشن نیست که این فایل صوتی تا چه اندازه واقعی باشد. ولی رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه انتشار فایل صوتی که «می‌تواند به امنیت ملی صدمه زند» را محکوم کرده است. او انتشار اطلاعات محرمانه را «اقدامی ضداخلاقی و بزدلانه» دانسته که مستحق پاسخ است. اردوغان امروز تهدید کرد: «ما به مخفیگا‌ه‌های شما رسوخ خواهیم کرد» و آن‌گاه از مخالفانش پرسید: «شما با شنود این مکالمات به چه کسی خدمت می‌کنید؟
باید تا چند روز دیگر شاید این هم باشیم که :آقای ار۲غان جهت بستن راه های نفوذ VPN میتوانند از سربازان خائن و سایبری ایران ک تحصیلکرده هم هستند کمک بگیرند .