۱۳۹۳ مرداد ۲۱, سه‌شنبه

اپلیکیشن جدید عفو بین‌الملل برای فعالین حقوق بشری و روزنامه نگارانسازمان عفو بین الملل اپلیکیشنی را ارائه کرده که قرار است در شرایط بحرانی به کمک فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران بیاید.این اپلیکیشن که “Panic button” یا «دکمه وحشت» نام دارد بر روی سیستم آندروید نصب می شود و هنگام استفاده از آن در مواقع اضطراری، به سه نفر از افراد مشخص شده از سی کاربری که یک فعال مدنی تعریف کرده، پیام کوتاه (اس ام اس) فرستاده و آن ها را از این وضعیت آگاه می‌کند.


اپلیکیشن سازمان عفو بین‌الملل برای کمک به فعالان مدنی
سازمان عفو بین الملل اپلیکیشنی را ارائه کرده که قرار است در شرایط بحرانی به کمک فعالان حقوق بشری و روزنامه نگاران بیاید.

این اپلیکیشن که “Panic button” یا «دکمه وحشت» نام دارد بر روی سیستم آندروید نصب می شود و هنگام استفاده از آن در مواقع اضطراری، به سه نفر از افراد مشخص شده از سی کاربری که یک فعال مدنی تعریف کرده، پیام کوتاه (اس ام اس) فرستاده و آن ها را از این وضعیت آگاه می‌کند.

ایده ساخت این اپلیکیشن در سال ۲۰۱۲ شکل گرفت. در آن زمان، سازمان عفو بین الملل از طراحان و فعالان درخواست کرد تا راهکاری ابتکاری در زمینه مقابله با رفتارهای خشن علیه فعالان حقوق بشری ارائه کنند و طرح یک مدیر زن بنام امی بونسال (Amy Bonsall) در این زمینه پذیرفته شد.

برای دانلود این اپلیکیشن به گوگل‌پلی بروید. 
http://bit.ly/UGqt7o

درباره این اپلیکشین بیشتر بخوانید:
http://bit.ly/1jIT2GR

در حال حاضر نسخه iOS این اپ به بازار نیامده است.