۱۳۹۳ بهمن ۱۹, یکشنبه

حمله اسپمی به دستور آیت االه خایی منیاعلام رسمی حمله اسپمی به بخش نظرات صفحات ستاره‌های جهان ورزش و دنیای هنر، مقامات و احزاب سیاسی کشورهای جهان، دانشگاه‌ها و مراکز علمی، رسانه‌ها، نهادهای اقتصادی و حتی اشخاص حقیقی در شبکه‌های اجتماعی برای جلب توجه به نامه خامنه‌ای و آموزش نحوه انجام آندر این وب‌سایت با آدرس http://letter4u.blog.ir/ برای هر شبکه اجتماعی یک راهنمای اختصاصی نوشته شده برای نحوه #اسپم کردن در آن شبکه و آدرس صفحه تعدادی از اشخاص حقیقی و حقوقی در قالب مثال لیست شده و نکاتی برای پیدا کردن اهداف آموزش داده شده. مثلا برای اینستاگرم نوشته شده اسامی خارجی مثل : Michael - albert - harry - patrick - james - george - philip - joe- jack - robin - leo - colin - roben - roy - alex -louis - daniel - antony - benjamin ... را «سرچ» کنید و در بخش کامنت‌های صفحات اشخاصی که در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند فلان جملات انگلیسی را کپی کنید.
مثلا:
Message of ayatollah Seyyed Ali Khamenei, Leader of The Islamic Republic of Iran To the Youth in Europe and North America
To the Youth in Europe and North America Message of ayatollah Seyyed Ali Khamenei

در مورد صفحات غیرسیاسی توصیه‌ای به ظاهر اخلاقی هم کردند که اگر قبل از شما «افراد زیادی» آن صفحه را هدف گرفته بودند شما «سعی کنید» دیگر کامنت نگذارید (آن هم احتمالا چون باعث تنفرزایی می‌شود)

آموزش‌های حمله به صفحات مردم دنیا برای اسپم کردن در بخش نظرات مطالبشان حتی از بخش‌های خبری صدا و سیما نیز پخش شده: https://www.youtube.com/watch?v=lLqT4pZw1n8

کامنت‌گذاران این اسپم کردن را «مبارزه» می‌خوانند و معتقدند رسانه‌های کشورهای مختلف دنیا در اقدامی هماهنگ با یکدیگر نامه رهبر جمهوری اسلامی ایران را «بایکوت خبری» کرده‌اند تا محتوایش به دست «جوانان دو قاره اروپا و آمریکای شمالی» نرسد.

احتمالا چون هنوز خبری از انقلاب در غرب مخابره نشده به این نتیجه رسیده‌اند و به این دلیل که هنوز به ذهن مقامات این کشورها نرسیده که می‌توانند شبکه‌های اجتماعی اینترنتی را نیز برای جلوگیری از جریان آزاد اطلاع‌رسانی فیلتر کنند نتیجه گرفتند که با اسپم کردن در بخش نظرات صفحات «جوانان دو قاره اروپا و آمریکای شمالی» می‌توانند به صورت مستقیم و بی‌واسطه آن‌ها را از گمراهی نجات دهند.
اینکه در غرب انقلاب شده ولی رسانه‌های کشورهای مختلف دنیا با دستور بیت یک مقام خاص که برای همه آن کشورها معظم است اخبارش را «بایکوت خبری» کرده‌اند تا به گوش مردم کشور ما نرسد نیز احتمال دیگری است که در این مرحله هنوز به آن اشاره‌ای نشده است.
اینکه «جوانان دو قاره اروپا و آمریکای شمالی» منقلب شده باشند اما هزینه‌های هنگفتی که برای فیلترینگ اینترنت، پارازیت ماهواره‌ای و... در ایران می‌شود مانع رسیدن اخبار این انقلاب به مردم کشور ما شده باشد نیز احتمالی است که البته بعید است مطرح شود.